ایمیل :   رمز عبور :        فراموشی رمز؟  


کارگردان و بازیگر : تورج زایدلی 1397/9/7
تورج زایدلی بازیگر و کارگردان شهیر مازندرانی که آثار بسیاری را در کارنامه خود دارد و اخیرا با نمایش یاغی‌های عاشق به استقبال جشنواره استانی تئاتر رفته است.

بازیگر، کارگردان : مصطفی اژدرپور منفرد 1397/9/7
مصطفی اژدرپور منفرد از بازیگران، کارگردانان و نمایش‌نامه نویسان مطرح مازندرانی‌ست که در کارنامه‌ی درخشان خود جوایز مهم و آثارِ فاخری را به ثبت رسانده است.

مدافع حرم : هادی باغبانی؛ راوی خون 1397/9/7
عکاسان و مستندسازان ایرانی همواره در تمامی صحنه‌های مهم و تاریخی حضورداشته‌اند و باعث افتخار جمهوری اسلامی ایران است که به عنوان مهم‌ترین قطب کشورهای مسلمان در جهان در کنار مسلمانان سایر کشورها همواره حضور دارند، شهید هادی باغبانی از شهدایِ مدافع حرم در سوریه است که جهت ماموریت خبری در این کشور به شهادت رسیده است.

اقتراحی در دهه چهارم انقلاب اسلامی و ارائه الزامات راهبردی 1397/9/6
نام‌گذاری دهه چهارم انقلاب اسلامی به عنوان دهه «پیشرفت و عدالت» از جانب مقام معظم رهبری، یک جهش برنامه‌ای در نظام برنامه‌ریزی کشور است. انتظار می‌رود در دهه چهارم انقلاب اسلامی، گفتمان پیشرفت و عدالت به عنوان گفتمان مسلط حاکم بر جامعه و جهت‌گیری اصلی برنامه های پنج ساله این دوره تلقی شود.

آینده انقلاب اسلامی و منازعات آیندۀ جهان 1397/9/6
انقلاب اسلامی، بروز تغییرات و تحولات اساسی را در مناسبات سیاسی، فرهنگی فراهم کرد. بازتاب انقلاب در داخل و خارج، موجب شد تا دستاوردها و اهداف انقلاب بر روندهای موجود، تأثیر گذارد و عمده‌ترین عوامل تأثیر در منطقه و جهان را بازسازی و جهت تغییرات را تحت تأثیر قرار دهد.

روزی که عکس امام زینت‌بخش اتاق کارمندان شد / ماجرای سوزاندن اسکناس‌ پهلوی 1397/9/6
در اسناد ساواک آمده است: علی‎اصغر حقیقی، راننده اهل نکا٬ از متعصبان مذهبی بوده که تمثال اعلی‎حضرت همایون شاهنشاه آریامهر را پایین آورده و عکس خمینی را به‎عوض ایشان در اتاق‌های کارمندان نصب کرده است.

شرح وقایع 21 بهمن 57 در شهرهای استان مازندران 1397/9/6
یادبود دهه فجر، خود مانع بزرگى در راه تحقق این هدف است، سعى می‌کنند انقلاب را از یاد مردم ببرند اما دهه فجر، انقلاب را به یاد مردم می‌آورد، سعى می‌کنند امام را از یاد مردم ببرند اما دهه فجر، تجسم اراده و عظمت امام بزرگوار ماست. «رهبر انقلاب» اولین انقلابى که با مردم شروع کرد، با مردم ادامه داد، حرف خود را عوض نکرد، راه خود را تغییر نداد و اهداف خود را کم و زیاد نکرد، انقلاب اسلامى ایران است. «رهبر انقلاب»

حکایت مردم مازندران در روزهای نخستین پیروزی انقلاب در سال۵۷ 1397/9/6
مردم مازندران در روزهای نخستین انقلاب اسلامی در سراسر استان، به جشن و سرور و شادمانی پرداختند و حمایت خود را از دولت موقت اعلام کردند.

18 دی برگ زرینی از شناسنامه انقلاب اسلامی در ساری 1397/9/6
حدود 20 هزار نفر از مردم ساری از خیابان شاه عباس(18 دی کنونی) به سمت دروازه گرگان(میدان شهدا کنونی) که محل تجمع تظاهر کنندگان بود حرکت کردند که در همین بین به تدریج درگیری بین مردم و ارتش شروع می شود. شیخ عبدالله دارابی ، عبدالوهاب قاسمی ، حاج حسین مفتاحی و عبدالحمید عبدالاحد از عناصر اصلی رهبری ، برنامه ریزی و هدایت انقلاب در ساری بودند.

چالش‌ها و فرصت‌های پیش روی بیداری اسلامی 1397/9/6
حرکت‌های انقلابی در طول عمر اسلام، سابقه‌ی دیرینه داشته و نفی ظلم و استبداد و شکستن زندان بیداد و ستمگری، همواره به عنوان سرلوحه‌ی فرامین اسلام برای مسلمانان مد نظر بوده است. اهمیت این مسأله تا بدانجاست که حتی اجرای اکثر دستورات اجتماعی و در برخی موارد عملی کردن فرامین فردی دین اسلام نیز منوط به همین حرکت‌ها بوده و وجود طواغیت زمان به عنوان سد و مانعی در برابر اجرایی کردن فرامین الهی بوده است.

انقلاب اسلامی، دستاوردها، چالش‌های پیش رو و رسالت کنونی ما 1397/9/6
جمهوري اسلامي به رغم محدوديت‎ها، تحريم‎ها، فشارهاي خارجي و سياست مشغول‎سازي ايران توانست محکم و استوار برجاي بماند و خدمات ارزشمندي به ملت ايران ارائه دهد.

دهه چهارم و چالش های حال و آینده 1397/9/6
انقلاب اسلامی ایران به دلیل داشتن ماهیّت اسلامی ، مردمی و انقلابی از مهمترین رخدادهای قرن بیستم بود که با زحمات بسیار و ریخته شدن خون های بسیار به ثمر رسید و مطمئناً برای حفظ آن بیش از آنچه برای به دست آمدن آن هزینه کرده ایم، باید تلاش کنیم.

حماسه ۶ بهمن شهر آمل 1397/9/6
حماسه‌ای که مردم آمل در بهمن ۱۳۶۰ در مقابل حرکت ضدانقلاب آفریدند، چنان ضربه‌ی کوبنده‌ای بر پیکر اتحادیه‌ی کمونیست‌ها وارد آورد که آن را متلاشی ساخت و این شهر را به عنوان شهر هزار سنگر در تاریخ انقلاب اسلامی جاودانه ساخت.

مجموعه شعر : از زخم و تغزل 1397/9/6
«از زخم و تغزل» مجموعه‌ی شعرهای 32 بانویِ مازندرانی می‌باشد که در قالب کتابی با قطع رقعی توسط حوزه هنری استان مازندران منتشر شد.

مدافع حرم : عبدالصالح زارع بهنمیری 1397/9/5
ما می‌رویم تا مقابل دشمنان قسم خورده اسلام بایستیم و انشاءالله با ایستادگی در برابر ظلم و با از میان برداشتن آنان، زمینه‌ساز ظهور آقا امام زمان(عج) باشیم و به اذن‌الله زمانی که مهدی فاطمه ندای یا لثارات‌الحسین(ع) برآورد، لبیک بگوییم و جُزء سربازان آن حضرت باشیم.

مدافع حرم : مصطفی شیخ الاسلامی‌ کندلوسی؛ اولین شهید مدافع حرم شهرستان چالوس 1397/9/5
از شما مردم عزیز میخواهم که همیشه کنار رهبر انقلاب بوده و هیچوقت نگذارید تنها باشد و اجازه ندهید کسی به این انقلاب با چشمان بد نگاه اندازد. همیشه کنار دین و قرآن باشید و هرگز آن را ترک نکنید که تمام شیعیان امیدشان به خدا و ایمه اطهار می باشد. امیدوارم روزی برسد که تمام مستکبران نابود و اسلام پیروز شود.

مدافع حرم : سید روح الله عمادی 1397/9/5
شهید سیدروح‌اله عمادی، از شهدای مدافع حرم نخستین روز از شهریور ماه سال 1359 در روستای پاشاکلای زیراب در یک خانواده مذهبی و متدین چشم به جهان گشود.

مدافع حرم : حسین مشتاقی ، چهارمین شهید مدافع حرم شهرستان نکا 1397/9/5
شهید مدافع حرم حسین مشتاقی که در اردیبهشت 95 و همزمان با عید مبعث در منطقه خان طومان سوریه طی یک درگیری شدید به همراه تنی چند از همرزمانش به شهادت رسید پس از گذشت حدود دو ماه از شهادتش و شناسایی پیکرش توسط آزمایش DNA ، در تاریخ 01/04/1395 همزمان با سالروز میلاد امام حسن مجتبی (ع) در گلزار شهدای نکا به خاک سپرده شد.

پزشکی : نگاهی بر دستاوردهای بهداشتی و پزشکی انقلاب اسلامی ایران 1397/9/5
حوزه/ یکی از دستاوردهای مهم حوزۀ پزشکی، رشد پزشکان و متخصصان است؛ چنان‌که پیش از انقلاب اسلامی در کل کشور، تنها ۵ هزار و ۸۹۰ متخصص وجود داشت که ۶۸ درصد آنان در تهران بودند، اما در حال حاضر بر اساس آمار نظام پزشکی، ۷۸ هزار نفر پزشک عمومی، ۳۶ هزار نفر پزشک متخصص و فوق تخصص، ۲۴ هزار نفر دندانپزشک عمومی، ۲ هزار نفر دندانپزشک متخصص و ... داریم.

هسته‌ای : «ایران هسته ای» دستاورد بزرگ انقلاب اسلامی/ مقاومت، رمز پیروزی 1397/9/5
یکی از دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در پی پیروزی انقلاب در بهمن ۱۳۵۷ بدون هیچگونه تردیدی در حوزه انرژی هسته ای است و شاید مذاکرات هسته ای ایران در طول بیش از ۱۰ سال گذشته و سنگ اندازی هایی که بیش از پیش در این راستا صورت می گیرد، تأییدی بر همین مدعای جمهوری اسلامی باشد.

1

تماس با ما


مازندران، ساری، میدان امام، بلوار دانشجو، واحد دیجیتالِ حوزه هنری استان مازندران
تلفن تماس: 01133362483

آخرین مطالب

تمامی حقوق این سایت متعلق به حوزه هنری استان مازندران می‌باشد. کپی‌برداری از محتوی سایت تنها با ذکر منبع و نام هنرمند، برای استفاده‌های غیرتجاری مجاز است. طراحی و اجرا: علیرضارضایی